výběrové řízení na pozici Python vývojář/ka

Oddělení informačních zdrojů a archeologie krajiny ARÚ Praha (OIZAK) vyhlašuje výběrové řízení na pozici
Python vývojář/ka

OIZAK je správcem Archeologického informačního systému ČR (AIS CR; https://www.aiscr.cz/), tedy oborové výzkumné infrastruktury zabývající se sběrem, správou a prezentací archeologických dat. Do týmu hledáme vývojáře, který nám dlouhodobě pomůže s rozvojem jednotlivých komponent systému a s dohledem nad externími dodavateli, bude s námi pracovat na vědeckých projektech a podporovat náš vědecký i odborný tým.

Náplň práce:
• vývoj, udržování a úpravy softwarových součástí AIS CR
• analýza požadavků, příprava koncepcí rozvoje a tvorba dokumentace aplikací
• spolupráce s externími dodavateli při vývoji (supervize, code review, testování)
• podpora výzkumných aktivit vědeckého týmu OIZAK
• spolupráce na národních i mezinárodních vědecko-výzkumných projektech

Naše požadavky:
• VŠ vzdělání v oboru IT nebo adekvátní programátorská praxe
• dobrá znalost programovacích jazyků Python a JavaScript, základy práce s PHP a tvorbou dynamických webových stránek (další znalosti výhodou)
• zkušenost s databázovými systémy založenými na SQL (zejména PostgreSQL)
• zkušenost s prací na projektech agilního vývoje a využitím GitHub (či jeho ekvivalentů) pro správu kódu
• samostatnost, spolehlivost, komunikační a organizační schopnosti, koncepční myšlení
• anglický jazyk na komunikační úrovni
• zájem o dlouhodobou spolupráci
• výhodou zkušenost s frameworky Django a AngularJS, případně znalosti z oblastí geoinformatiky, dlouhodobé datové správy, kyberbezpečnosti či linked data

Nabízíme:
• úvazek 0,5 na dobu určitou (01/2024–12/2024) s perspektivou prodloužení
• hrubou mzdu 65 tis. Kč měsíčně (při plném úvazku) + zaměstnanecké benefity (stravenkový paušál, sick-days, 25 dnů dovolené, možnost práce z domova, flexibilní pracovní doba)
• zázemí stabilní instituce v centru Prahy
• přátelský a zkušený tým
• zapojení do činnosti výzkumné infrastruktury AIS CR a vliv na podobu poskytovaných veřejných služeb

Do 13. 11. 2023 můžete zaslat svůj motivační dopis a strukturovaný životopis, či případné dotazy.
Kontaktní osoba: Mgr. David Novák, Ph.D., vedoucí OIZAK, novak@arup.cas.cz
Vybraní uchazeči budou pozvání k účasti na osobním pohovoru.

Zasláním svého životopisu souhlasíte, že Vaše osobní data poskytnutá ARÚ budou zpracována v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679 a budou použita výhradně pro účely výběrového řízení na uvedenou pozici a uchovávány po dobu nezbytně nutnou, tj. po dobu výběrového řízení.